Wyposażenie Aptek


Urządzenie pokazuje jeden z praktycznych sposobów na wykorzystanie opracowanego przez naszą firmę modułu wyświetlacza alfanumerycznego. Jak w każdym przypadku również i to urządzenie może być dowolnie modyfikowane na potrzeby klienta indywidualnego. Po ewentualnych przeróbkach może zastać zastosowane do zupełnie innych celów. Jest to tylko przykład jego wykorzystania, który przyjął się na rynku.


Tablica dyżurow


Przeznaczona jest głównie do aptek jako tablica informacyjna o aktualnych dyżurach. Wykonana jest ze spienionego PCV w kolorze czarnym. Nogi, na których umieszczony jest panel elektroniczny są wykonane z drewna. w procesie produkcji urządzenia kolor drewna jak i kolor ramki wokoło może być dobrany do wystroju wnętrza Apteki. Każda tablica może być wykonana w wersji stojące lub podwieszanej. Tablica jest sterowana z komputera po za pośrednictwem standardowego złącza RS232 ale po zastosowaniu odpowiedniego modułu może być podłączona przez port USB. Każdy model tablicy wyświetla sekwencyjnie do 8 zestawów 40 znakowych informacji w zależności od wersji w jednej lub dwóch liniach. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci dla indywidualnych potrzeb klienta. Zasilanie tablicy można podłączyć pod UPS komputera co zapewni ciągłość wyświetlania informacji nawet przy braku zasilania. Moduł wyświetlania wykonany jest w zależności od potrzeb z zastosowaniem diod LED lub wyświetlaczy.
Tablica produkowana jest w 3 wersjach sprzętowych przedstawionych poniżej.


WDL 220

Górny panel tablicy posiada jeden niezmienny tekst ustalany sprzętowo w procesie produkcji. Najczęściej jest to napis: DYZURY APTEK Oczywiście istnieje możliwość zamówienia dowolnego tekstu długości do 20 znaków. Dolny panel jest sterowany w całości z komputera. Posiada 2 linie po 20 znaków w każdej. Pojedyncze pole znakowe to 5X7 pikseli wykonane na diodach LED 3mm o jasności 0.5cd. Tekst wyświetlany jest dynamicznie. Zaświecenie informacji poprzez "wsunięcie" tekstu od góry tablicy a po upływie czasu potrzebnego do przeczytania "wyjeżdża" w dol. Kolejne dane są odczytywane z pamięci wewnętrznej i wyświetlane w taki cyklu z zapętleniem do czasu wysłania nowej informacji z komputera.


WD 220

Informacje są wyświetlane podobnie jak na tablicy WDL 220. Różnica polega na tym, ze zastosowano tańsze wyświetlacze o mniejszej jasności: około 100mcd Tablica nadaje się tylko i wyłącznie do wyświetlania informacji wewnątrz pomieszczeń. W nasłonecznieniu i świetle dziennym może być mało czytelna. Posiada dwie linie stałego tekstu w górnym module a nie jak WDL 220 która ma tylko jedna.


WDL 118

Zastosowano tu diody jak w wersji WDL 220 Tablica posiada jedna linie stałą i jedna dynamiczna sterowana z komputera. obie linie stała i sterowana z komputera mogą mieć max 18 znaków. Linia sterowana wyświetla tekst, który przesuwa się od prawej do lewej. Wyświetlana informacja jest w ciągłym ruchu. Szybkość przesuwania tekstu jest dobrana tak by był czytelny nawet dla starszych osób.


Oprogramowanie
Program sterujący tablicą jak również instrukcja obsługi są dostępne w dziale download. Możliwe jest uruchomienie i przetestowanie programu bez potrzeby podłączenia tablicy do komputera. Program umożliwia łatwe tworzenie listy dyżurów aptek nawet z całorocznym wyprzedzeniem. Okno programu składa się z dwóch list - listy aptek i listy dyżurów. Pasek menu posiada opcje potrzebne do tworzenia i modyfikacji listy aptek, listy dyżurów oraz opisy skrótów klawiszowych ułatwiających pracę z programem. Obsługiwany może być myszą lub klawiaturą. Pogram automatycznie uaktualnia właściwy dyżur na tablicy o określonej godzinie lub zawsze po włączeniu komputera.


Dane techniczne:
Napięcie zasilania: 230V 50Hz
Pobór mocy: 20W
złącze komunikacji: RS 232 lub USB
Trwałość: 50.000h ciagłej pracy
Maksymalna odległość od komputera: 20m Jasność w zależności od modelu od 100-500mcd
Wymiary:
WDL 220 700X450X70 mm
WD 220 650X450X70 mm
WDL 118 650X300X70 mm
Kaseton z zegarem


Kaseton wykonany ze stopu aluminium. Zegar dwustronny sterowany niezależnie z pilota na podczerwień. Wymaga zasilania 230V z sieci prądu przemiennego. Wewnętrzna jarzeniówka o mocy 40W załącza się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Zegar posiada zasilanie awaryjne w przypadku zaniku zasilania głównego i zapewnia utrzymanie właściwego czasu przez 12h


Parametry techniczne:
Zasilanie: 230V 50Hz
Akumulator: 6V 5Ah
Pobór mocy w dzień: 10W
Pobór mocy w nocy: 50W
Wymiary: średnica 700mm głębokość 170mm
Uchwyt mocujący: trójkąt o wymiarach 150X150X150mm
Oświetlenie: Jarzeniówka 40W średnica 400mm
Precyzja odmierzania czasu: 1min/mc

Wykonamy w dowolnym kolorze oraz logo wg projektu klienta.