Urządzenia i automatyka dla przemysłu


Maszyny i urządzenia przemysłowe, automatyka i elektronika stosowana do ich sterowania są dla nas wyzwaniem. Brak kompletnych dokumentacji serwisowych jest nierzadko przyczyną problemów z ich naprawą czy modernizacją. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie umożliwia nam wszechstronna pomoc w rozwiązywaniu problemów naszych klientów. Wykonujemy nowoczesne procesorowe moduły sterowania, które zastępują istniejące zbudowane stara nie modernizowaną technologią. Projektujemy elektroniczne urządzenia automatyki oparte na procesorach. Taki sposób sterowania daje nieograniczone możliwości. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych rozwiązań technicznych jakie przygotowaliśmy dla swoich klientów. Maja one na celu zaprezentowanie naszych możliwości projektowych i produkcyjnych a nie zakres prac i urządzeń jakie możemy wykonać.


Drukarka do specjalnego zastosowania


Drukarka została zaprojektowana do nadruku kolejnego numeru i serii produkcji na etykietach. Informacja drukowana jest w postaci ciągu znaków w jednej linii. Główny założeniem przy projektowaniu była szybkość nadruku. Szybkość, która nie jest do osiągnięcia na produkowanych seryjnie drukarkach powszechnego użytku. Przy minimalnej długości etykiety (150mm) drukarka jest w stanie wydrukować numery kolejne do 120 str/min. Sterowana jest z dowolnego komputera PC wyposażonego w złącze LPT lub USB. Program sterujący umożliwia ustawienie wszystkich parametrów drukowania. Uniwersalny podajnik papieru przyjmuje różne wielkości etykiet do nadruku. Drukarka zasilana jest z sieci 230V.


Rejestrator czasu pracy


Urządzenie jest w stanie rejestrować czas pracy maszyn produkcyjnych dowolnego typu. Do pamięci są zapisywane dane wejściowe takie jak czas włączenia i wyłączenie zasilania, czas startu i stopu, brak zasilania sieci. Wszystkie dane są zapisywane w pamięci typu flash z podziałem na trzy zmiany, których godziny rozpoczęcia są deklarowane przez użytkownika. Wbudowana drukarka drukuje dane z pamięci niezależnie dla każdej ze zmian. Użytkownik ma możliwość określenia przedziału godzin jakie ma zawierać wydruk. Cały system zabezpieczony hasłem dostępu. Wszystkie wejścia odseparowane galwanicznie. Trwała, metalowa konstrukcja uniemożliwia niepowołanym osobom ingerencje w działanie urządzenia. Każda próba ingerencji w instalacje zapisuje alarm w pamięci w raz z godziną.


Regulatory temperatury


Proponowany przez nas regulator temperatury ma zastosowanie w zgrzewarkach, w których wymagane jest utrzymanie stałej temperatury. Regulator może współpracować z dowolnym czujnikiem temperatury lub w przypadku grzania drutu oporowego bez czujnika wykorzystując pomiar prądu i napięcia a tym samym wyliczając jego temperaturę. Na życzenie wykonujemy inne typy regulatorów do różnych zastosowań.


System grawimetryczno-wolumetryczny


Głównym zadaniem urządzenia jest ustalanie proporcji surowca podczas procesu produkcji folii oraz czuwanie i regulacja jej grubości. Jest to urządzenie przeznaczone dla przemysłu polietylenowego. Sterownik procesorowy zbiera dane z procesu produkcji i po przeliczeniu danych odpowiednio steruje praca wytłaczarki. Zautomatyzowany proces produkcji w taki sposób zapewnia stały kolor produkowanej folii, gramaturę, grubość. Dodatkowo w łatwy a co najważniejsze szybki sposób można zmienić skład produkowanej folii. Takie rozwiązanie daje możliwość większych oszczędności w procesie produkcji, podniesienie wydajności a co najważniejsze wpływa w znacznym stopniu na jakość wyrobu końcowego.

Dokładne parametry techniczne są opisane w osobnym dziale PRODUKTY / grawimetria


System telewizji płatnej


Jest to urządzenie mikroprocesorowe, służącym do sterowania czasem pracy odbiornika TV z przeznaczeniem np: do szpitali. Posiada jedno wyjście napięcia 230VAC do załączenia telewizora. Zwarta budowa, która spełnia zadania sterowania, wskazań, sygnalizacji oraz obsługi. Służy do załączania telewizora na podstawie wrzuconych monet. Czas załączenia telewizora odliczany jest na wyświetlaczu LED lub LCD. Urządzenie można konfigurować np: za pomocą komputera PC, do tego celu służy specjalny kabel z układem RS232.

Dane techniczne:
obsługa 4 wielkości monet: 50gr, 1zł, 2zł, 5zł
napięcie zasilania: 230VAC 50Hz,
napięcie wyjściowe: 230VAC 50Hz, 2A
pobór mocy: max 4,6VA
wyświetlacz: LED 4 cyfry
temperatura pracy: 0°C do +40°C
obudowa: metalowa z zamkiem
certyfikat bezpieczeństwa na zasilacz znak BPodstawka pod monitor dotykowy


Jest to produkt przeznaczony do wszystkich rodzajow monitorow LCD a w szczegolnosci do monitorow z panelem dotykowym. Monitory posiadaja standardowe podstawy, ktore podczas użytkowania odksztalcają sie pod wplywem nacisku palca na panel.. Doprowadza to do niestabilności monitora, utrudnia prace a drgania rozmywaja obraz. Nasza podstawa wykonana jest w calosci ze stali. Stabilność zapewnia ciezka i szeroka podstawa wystajaca poza krawedzie monitora przez co srodek ciezkosci calego zestawu znajduje sie bardzo nisko. Regulacja kąta nachylenia ulatwia dopasowanie do potrzeby kazdego użytkownika. Standardowo wykonana w kolorze czarnym. Mozliwość wykonania w roznych kolorach. Ciezar podstawy to okolo 10kg!Niekonwencjonalny system alarmowy.


Zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą standardowymi systemami antywłamaniowymi dostępnymi na rynku jest łatwe ale nie do końca skuteczne. Dostępne systemy na rynku są dobrze znane i są sposoby na ich skuteczne unieszkodliwienie. Jeżeli jest to nowy system to z pewnością w niedługim czasie zostanie poznany szyki i łatwy sposób na zdezaktywowanie go. Jedynym skutecznym jak dotąd zabezpieczeniem są niestandardowe, nawet najprostsze systemy montowane przez samych właścicieli pojazdów. Nie każdy użytkownik potrafi to jednak zrobić samodzielnie ale z pewnością ma swoja receptę oraz inny od wszystkich pomysł na zabezpieczenie swojego pojazdu. Mamy w swojej ofercie system alarmowy, który posiada unikalny sposób kodowania pilota służącego do włączania i wyłączania systemu.. Dodatkowo nie jest to system radiowy lecz na podczerwień. Taki sposób przesyłania informacji do systemu uniemożliwia osobom niepowołanym odczytanie kodu i zapamiętanie go. System przez nas zaprojektowany może zostać na zamówienie modyfikowany wg pomysłu klienta a co za tym idzie staje się niepowtarzalny. Tylko nasza firma i właściciel pojazdu jest zorientowany w temacie jego montażu i sposobu działania. Taki sposób rozwiązania zabezpieczenia daje największą skuteczność. Zapraszamy do wysyłania zapytań o możliwości naszych systemów.


Pomiar drogi i czasu.


Produkt przeznaczony głownie dla amatorów szybkiej jazdy na czas. Posiada dwa niezależne liczniki drogi, które są zerowane niezależnymi przełącznikami. Umożliwia pomiar czasu przebytej drogi, testowania przyspieszenia pojazdu oraz wiele innych funkcji możliwych do zaprogramowania na życzenie. Zasilanie 12V z instalacji pojazdu. Każdy z wyświetlaczy ma po 4 cyfry. Przygotowane do zamontowania w autach posiadających elektroniczne prędkościomierze ale również po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji do każdego auta. Duży nacisk położony został na wygląd dostosowany do sportowego, również wnętrza pojazdu.


Mobilny system rejestracji czasu pracy oraz drogi.


Jest to konstrukcja urządzenia do dość nietypowego zastosowania. Umożliwia montaż w pojeździe w taki sposób by nie był wykrywalny dla użytkownika pojazdu jeśli ten zostaje użyczony. Czytanie prędkości pojazdu oraz przejechanej drogi następuje poprzez zliczanie impulsów z koła pojazdu. Prędkość jest wyznaczana z ilości obrotów koła pojazdu na godzinę. Kolejne odczytane dane są zapisywane do pamięci typu flash co 5s. Urządzenie umożliwia ciągły zapis przez 24h. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci do potrzeb użytkownika i wydłużenie czasu zapisu. Odczytanie pamięci umożliwia precyzyjne odtworznie drogi na wykresie a co za tym idzie kontrole kierowcy pojazdu.